vítejte v Řečkovicích

v městské čtvrti na severním okraji statutárního města Brna jejíž značnou část zástavby tvoří rodinné domy, vedle nichž se vyskytují i domy panelové. Krajina se zde pyšní rozsáhlými lesy Soběšické vrchoviny. V nich se v údolí potoka Kubelína nedaleko katastru Soběšic nachází přírodní památka Soběšické rybníčky.

Všechny služby na dosah ruky

Městská část Řečkovice a Mokrá Hora se hlavně díky své poloze může pyšnit výbornou dostupností všech služeb. V okolí se nachází místní restaurace, kavárny, cukrárny, ale také obchodní pasáže a kadeřnictví. Pro rodiny s dětmi je bydlení ideální hlavně díky okolní přírodě, dětským hřištím a především díky školám a školkám, které se nachází nedaleko bytových domů. Na své si však přijdou i mladí lidé se vztahem k přírodě i městu, které se nachází pouze 20 minut jízdy MHD.

Výborná dostupnost

Řečkovice mají městský charakter, prochází jimi však významné silniční i železniční dopravní trasy. Již v 80. letech zde vznikl východní silniční obchvat, tzv. Svitavská radiála, která slouží jako severní přivaděč. Řečkovice také leží na významné železniční trati (Praha – Havlíčkův Brod – Brno – Kúty (ŽSR). Dále Řečkovice mohou nabídnou bohatou síť městské hromadné dopravy, která se sestává z tramvajové linky č. 1, která Vám umožní pohodlnou cestu do středu města, dále autobusových linek, které pojí Řečkovice například s nedalekými Ivanovicemi a Kuřimí, ale také s ostatními mětskými částmi města Brna.

Ve městě i na venkově

„Bydlení na Nachové" představuje klid a zeleň nedaleko centra. Jedná se o bydlení v jedné z nejzelenějších částí města Brna. Bydlení v Řečkovicích nabízí život kousek od centra a krok od přírody. Kromě kulturního vyžití v centru města můžete vzít rodinu či přátele na výlet po okolí , například do parku zvaného „Medlánecké kopce", s dětmi pak na „Medláneckou naučnou stezku u Brna" a pro milovníky výšek třeba i na rozhlednu „Babí lom", která se nachází necelých 10 km od Vašeho budoucího bydlení.

Systém parkování

Parkování v lokalitě bude řešeno následujícím způsobem: 

  • parkování v jednotlivých garážích,
  • parkovací stání ve společné garáži, 
  • parkovací stání v zakladačích, 
  • parkovací stání na volné ploše. 

Pro blížší informace prosím klikněte zde.